KİREMİT ÇATI

KİREMİT ÇATI

KİREMİT ÇATI

Gelişen teknolojiye rağmen 800 yıldan daha fazla olan tarihi ile kullanılan kullanılmaya da devam eden kiremit çatı kaplaması tüm konut sahiplerinin bir numaralı tercihidir. Suyu geçirmemiş olması, havayı geçirmemiş olması ve en önemlisi  son derece iyi bir  yalıtım maddesi olması kiremidi çatıların baş tacı yapmıştır. Kiremitler ile yapılan çatı sistemleri hem uzun yıllar bizlere rahatlık sağlar, hem de çok güzel görüntüler oluşturur. Kiremit çatı yapısı kullanarak kendinize garanti vermiş olursunuz. Dediğimiz gibi hem kiremit olmasıyla bir adım öne çıkarsınız hem de su yalıtımı ve ısı yalıtımı ile tasarruf yaparsınız. 
Kiremit çatı nasıl yapılır? Neler uygulanır? Görüntü açısından  yüzlerce çeşit kiremit modeli vardır. Ama hepsi aynı şekilde kaliteli ve güvenilirdir. Sizler konutunuz uygun olan tipteki kiremit modelini seçin. Kiremitlerin altına su yalıtımını sağlamak amacıyla su geçirmez katmanı namı diğer su yalıtım levhasını konumlandırın. Bunların altına da öncelikle ısı yalıtımını sağlamak amacıyla biliyorsunuz ki su yalıtımı kadar ısı yalıtımı da çok önemlidir, bu yüzden ısı yalıtım bantlarını yerleştirin. Böylelikçe yazın daha serin, kışın daha sıcak bir konuta sahip olursunuz. Bu çatı yapım sistemi de 500 yılı aşkın süreyle kullanılan en eski ve en etkili yöntemdir. Bu yöntem sayesinde biraz da kaliteli bir işçilikle yapmış olduğunuz bu kiremit çatı sistemini yaklaşık 40 yıl sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.  
Döşemeler yapılırken boşluk da ona istinaden yeteri miktarda bırakılır. Bu işlem hem ısı yalıtımına katkı sağlayacak hem de yağıştan sonra kiremitlerin daha kolay ve daha çabuk  kurumasına olanak tanıyacaktır. 
Ayrıca çatılarınızın kiremit çatı olmasında bir çok daha yara vardır. Mesela diğer çatı tiplerinde kullanılan malzemeler kolaylıkça yerinden oynayabilirken kiremitlerde böyle bir sıkıntı yaşanmaz. Kiremitlerin üzerinde yer alan özel çıkıntı ve girintiler sayesinde kiremitler birbirlerine sıkıca kaynaştırılır ve asla siz çıkarmadığınız ya da kırmadığınız sürece çıkmaz. Anlayacağınız düşme ve yerinden çıkma konularında içimizi rahat ettirir, garantilidir. Ayrıca ola ki kiremitler zarar görmesi halinde alta sızan sular konuta zarar vermez. Çünkü altında ki su geçirmez tabakası sayesinde su doğrudan dışarı aktarılır.